Picos istorija

Didžiausia pasaulyje pica, patekusi į Gineso rekordų knygą, buvo iškepta vasario 9-ąją Floridoje. Ši diena tapo Tarptautine picos diena.

Picos istorija (svetur)

Kuomet 1895 metais Niujorke namų išsiilgęs neapolietis atidarė pirmąją piceriją, jis net neįsivaizdavo, kad plokščia, apvali balta duona, kepama jo gimtinėje, užkariaus visą pasaulį.

Po maždaug 60 metų amerikiečiai, australai ir šiaurinės Europos gyventojai jau su didžiausiu entuziazmu kepė picas, kai tuo tarpu apie Neapolyje populiarų patiekalą dauguma italų dar buvo mažai girdėję. Tik apie 1970 metus pica užkariavo ir likusią Italiją. Šiandien pica yra vienintelis rimtas mėsainio konkurentas, turintis dideles kulinarines perspektyvas.

Neapolyje pica skaniu ir mažai kainuojančiu užkandžiu buvo laikoma maždaug 200 metų. Picos būdavo kepamos malkomis kūrenamose krosnyse, mažose kepyklėlėse, įsikūrusiose siaurose gatvelėse. Picas neapoliečiai dažniausiai gardindavo žolelėmis, keliais alyvų aliejaus lašais, ir svarbiausia – keliais sūdytais ančiuviais.

Teisiškai pica buvo pripažinta 1889 metų birželio 1 d., kuomet Italijos karališkoji pora apsilankė Neapolyje. Siekdama įrodyti savo artimumą paprastiems miesto gyventojams, karališkoji pora užsisakė picą. Pagaminti picą įgaliotas kepėjas ją pagardino mozarelos sūriu, pagamintu iš bizono pieno, raudonais pomidorais ir ryškiai žaliais baziliko lapeliais – Italijos vėliavos spalvomis.

Deja, ši išoriškai patraukli nacionalinė pica, pavadinta tuo metu valdžiusios karalienės Margaritos vardu, šiandien atrodo jau kitaip. Kaip bebūtų, šios picos skonių harmonija padarė ją viena populiariausių ne tik 30 000 Italijos picerijų, bet ir visame pasaulyje.

Šaltinis: www.meniu.lt

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top